کتاب سوگ

کتاب سوگ

کتاب سوگ به داستان زندگی پنج نفر می‌پردازد. زندگی هر یک از این افراد به واسطه از دست دادن عزیزی، در یک لحظه متوقف شده است. این افراد کسانی هستند که در مواجهه با مرگ نزدیکان‌شان، تمامیت خود را باخته‌اند. و عشق و امید در زندگی آنها دیگر معنایی ندارد. دکتر عابدین و دکتر روبن زاده که از پژوهشگران و نویسندگان کتاب سوگ هستن، خود نیز رنج و اندوه سوگ را تجربه کرده‌اند. تجربه‌ی غم انگیز از دست دادن عزیزشان برای آنها مشوقی برای کندوکاو در جنبه‌های روانشناسی سوگ بوده است.

نویسندگان کتاب برای درمان مراجعین خود از روش‌ها و ابزارهای مختلفی بهره گرفته‌اند. رویکرد درمانی روان‌پویشی کوتاه مدت به مراجعین کمک می‌کند تا در مقابل واکنش‌های دفاعی و ناخودآگاه خود که از دوران کودکی آغاز شده و تا اکنون به تکامل رسیده است، ایستادگی کند و با احساسات خود روبه‌رو شود. ترکیب درمان روان پویشی  با تکنیک‌های دیگر باعث تجربه‌ی بهتر در مواجه با احساسات شده و کارایی این روش را افزایش می‌دهد.

دل‌آرام صالحی دانشجوی دکتری روان‌شناسی بالینی است. او در نگارش این کتاب و روایت داستان‌های واقعی مراجعان نقش قابل توجهی داشته و با  دکتر علیرضا عابدین و دکتر شرمین روبن زاده همکاری کرده است. 

نویسنده : علیرضا عابدین
قیمت کتاب: 6,000 تومان

دیدگاه‌ خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *